O programie

Gdańsk Business Week (GBW) to kilkudniowy intensywny i międzynarodowy letni obóz przedsiębiorczości dla młodzieży prowadzony w języku angielskim przez grupę, w głównej mierze, amerykańskich menadżerów. W tym roku, z racji sytuacji pandemicznej odbędzie się on całkowicie w przestrzeni wirtualnej. Tegoroczne wydarzenie, będzie w większym niż dotychczas stopniu, prowadzone przez twórcę licencji programu – amerykański Washington Business Week, prowadzony przez Foundation for Private Enterprise Education. Wszystkie osoby, które zgłoszą się poprzez formularz zgłoszeniowy Gdańsk Business Week (patrz: DLA UCZESTNIKÓW)będą mogły wziąć udział w wirtualnym obozie całkowicie BEZPŁATNIE. W tym roku czeka na Was:

 • 5 różnych terminów obozów od czerwca do sierpnia 2021

 • 4 zróżnicowane ścieżki tematyczne (biznesowa, dla zaawansowanych, czysta energia i opieka zdrowotna)

 • międzynarodowa grupa uczestników (m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Gruzji, Białorusi i Polski)
 • obóz całkowicie po angielsku, przy wsparciu amerykańskich menadżerów i wolontariuszy
 • wykorzystanie nowego programu symulacji biznesowej WILE
 • uczestnikom zarejestrowanym przez GBW zaproponujemy pod koniec wakacji warsztaty w budynku Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER o tematyce biznesowej
 • Program jest skierowany do uczniów i uczennic w wieku 15-19 lat. Jest przeznaczony przede wszystkim dla osób z województwa pomorskiego.

  Odbiorcami programu jest aktywna młodzież, która lubi podejmować nowe wyzwania i swobodnie posługuje się językiem angielskim, w którym odbywają się wszystkie zajęcia podczas obozu.


  Celem programu jest rozwinięcie wiedzy uczestników z zakresu biznesu i przedsiębiorczości, podniesienie ich motywacji zawodowej oraz dopasowanie kompetencji do potrzeb rynku pracy. Poprzednie edycje stacjonarne Gdańsk Business Week pokazały, że kurs kształtuje także szereg kompetencji miękkich uczestników, takich jak umiejętność pracy w zespole czy autoprezentacji oraz wpływa pozytywnie na ich rozwój pewności siebie i wiary we własne możliwości. Wierzymy, ze w przyszłym roku 2022, spotkamy się wszyscy na miejscu, w Gdańsku!

  Dotychczas z programu Gdańsk Business Week skorzystało blisko 900 uczestników, a wokół niego zawiązała się społeczność aktywnych młodych ludzi i wspierających ich osób związanych z biznesem, z której wyłoniło się stowarzyszenie absolwentów projektu. Stowarzyszenie Poland Business Week przy wsparciu Inkubatora Starter organizuje spotkania i szkolenia wspierające ideę rozwoju kompetencji przedsiębiorczych wśród młodzieży i animuje społeczność młodych osób nastawionych na rozwój kompetencji potrzebnych na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Chwilowo z racji pandemii działalność została zawieszona, ale szczerze liczymy na to ze wkrótce wszystko wróci do normalnego trybu!

  Słowniczek pojęć

  (Business Simulation) – symulacja biznesowa w której studenci są podzieleni na zespoły firmowe i otrzymują różne stanowiska w firmie. Stanowiska te obejmują kluczowe obszary działalności firmy, takie jak marketing, finanse i produkcja. Zespoły zarządzają firmami, które produkują i sprzedają przenośne cyfrowe odtwarzacze multimedialne. Stoją przed różnymi wyzwaniami, aby podjąć decyzje niezbędne do prowadzenia działalności w ciągu najbliższych dwóch lat. W 2021 roku będzie wykorzystana całkowicie nowa symulacja biznesowa zintegrowana z platformą zoom.

  osoba będąca jednocześnie przedstawicielem jednej z firm i osobą prowadzącą całe GBW

  przedstawiciele firm, którzy przez cały tydzień trwania warsztatów pełnią rolę mentorów uczestników Gdańsk Business Week

  lider/-ka poszczególnej firmy/zespołu

  dyrektor/-ka finansowy/-a

  zadanie dla uczestników dotyczące stworzenia Fanpage’a na Facebooku, który zdobędzie najwięcej polubień w ciągu kilku dni

  Spotkanie prezentacyjne akcjonariuszy, jednym z głównych zadaniem jest stworzenie innowacyjnego produktu, który zostanie później zaprezentowany na Targach i zaprezentowany w taki sposób, aby inwestorzy (w których grali goście programu) chcieli go zainwestować i rozwijać

  Prezentacje, których celem jest zachęcenie inwestorów do zainwestowania w produkt uczestników

  Mówią o nas

  • Marcin Kowalski, współzałożyciel UXPin

   Udział w Gdańsk Business Week to nie tylko doskonała możliwość dla doświadczonych menagerów do dzielenia się swoją wiedzą, ale także okazja do lepszego poznania samego siebie i doskonalenia swoich umiejętności coachingowych. Jako mentor, sam skorzystałem z programu nie mniej, niż jego uczestnicy, a pasja, entuzjazm, ogromny potencjał drzemiący w młodzieży i mądrość, z jaką mówią o biznesie, są wprost niesamowite.

  • Marcin Kuczmarski, analityk biznesowy z Young Digital Planet

   Business Week umożliwia przekazywanie swojej wiedzy i doświadczeń, propagowanie zasad fair play w biznesie wśród młodych ludzi, którzy za jakiś czas sami założą firmy i na rynku biznesowym będą musieli się poruszać. Natomiast już samo doświadczenie atmosfery nieograniczonych możliwości panującej podczas Gdańsk Business Week działa pozytywnie na każdą osobę biorącą udział w programie. To jak ładowanie baterii w obszarze „mogę wszystko”, bo mam wiarę w powodzenie swoich działań i inni też we mnie wierzą.

  • Carey Doyle, nauczycielka z Vancouver, Washington USA

   Udział w programie w roli mentora jest bardzo budujący i satysfakcjonujący szczególnie w perspektywie wymiany doświadczeń z polskimi nauczycielami. Gdańsk stał się jednym z moich ulubionych miast a w przyszłości chciałabym żeby moja córka wzięła udział w Gdańsk Business Week, jako wolontariuszka wspierająca organizację programu.

  • Steve McGraw, prezes Foundation For Private Enterprise Education DBA, Washington Business Week

   To wyjątkowe i niepowtarzalne przedsięwzięcie. Młodzi ludzie przez tydzień zdobywają potężną dawkę wiedzy o najważniejszych elementach prowadzenia firmy. Wyjątkowo unikalną częścią Gdańsk Business Week jest uczestnictwo biznesmenów i studentów z USA. We współpracy z polskimi biznesmenami, pomagają oni i doradzają uczestnikom programu. Te doświadczenia pozwalają poznać ducha amerykańskiej przedsiębiorczości, otwartości i innowacyjności. Uczestnicy kończąc program są naładowani energią do działania i optymistycznie patrzą w przyszłość.

  • Mateusz Kurleto, CEO Neoteric

   @mkurleto

   GBW to program, który pozwala młodzieży poznać inną edukację. Zabawną, wspierającą kreatywność, uczącą pracy w grupie i praktycznego, przedsiębiorczego podejścia do życia, nauki i pracy. Doświadczenie bycia mentorem w programie dało mi, jako managerowi, ogromną wartość i łatwość w nawiązywaniu relacji z młodymi ludźmi, którzy już za chwilę będą budowali nasze firmy i społeczeństwo.

  • Shawn Mahoney, the Boeing Company

   Gdańsk Business Week to dla Company Advisors oraz Chair of The Week (kadry menedżerskiej prowadzającej zajęcia dla młodzieży) niezwykła okazja do opartego doświadczeniu uczenia się w środowisku doskonale zaprojektowanym do kształtowania umiejętności liderskich oraz rozwoju osobistego.