O programie

Gdańsk Business Week (GBW) to trwający tydzień intensywny letni obóz przedsiębiorczości dla młodzieży z grupą amerykańskich i polskich menadżerów. W tym roku odbędzie się już dziesiąta edycja programu! Po raz drugi pojawi się także moduł Advanced dla osób, które już miały okazję uczestniczyć w GBW we wcześniejszych edycjach, i chciałyby dalej się rozwijać.

Celem programu jest rozwinięcie wiedzy uczestników z zakresu biznesu i przedsiębiorczości oraz podniesienie ich motywacji zawodowej, dopasowanie kompetencji do potrzeb rynku pracy oraz popularyzacja inicjatyw edukacyjnych wśród lokalnego środowiska biznesowego. Poprzednie edycje Gdańsk Business Week pokazały, że kurs kształtuje także szereg kompetencji miękkich uczestników, takich jak umiejętność pracy w zespole czy autoprezentacji oraz wpływa pozytywnie na ich rozwój pewności siebie i wiary we własne możliwości. Obóz biznesowy GBW trwa tydzień, ale w ciągu całego roku w ramach programu odbywają się zajęcia wspierające rozwój młodzieży – takie jak zajęcia z języka angielskiego, będącego nieodłącznym elementem GBW oraz szereg inspirujących spotkań szeroko związanych z wiedzą biznesową.

Dotychczas z programu Gdańsk Business Week skorzystało blisko 900 uczestników, a wokół niego zawiązała się społeczność aktywnych młodych ludzi i wspierających ich osób związanych z biznesem, z której wyłoniło się stowarzyszenie absolwentów projektu. Stowarzyszenie Poland Business Week przy wsparciu Inkubatora Starter organizuje spotkania i szkolenia wspierające ideę rozwoju kompetencji proprzedsiębiorczych wśród młodzieży i animuje społeczność młodych osób nastawionych na rozwój kompetencji potrzebnych na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

Program jest skierowany do grupy maksymalnie 100 osób w wieku 15-19 lat – moduł podstawowy i 16-20 lat – moduł Advanced. Jest przeznaczony przede wszystkim dla osób z województwa pomorskiego. Istnieje możliwość przyjęcia osób spoza województwa, w ramach pakietów sponsorskich, zob. Dla biznesu.

Odbiorcami programu jest aktywna młodzież, która chce podejmować nowe wyzwania i swobodnie posługuje się językiem angielskim, w którym odbywają się wszystkie zajęcia podczas obozu. Program angażuje także absolwentów programu wspierających organizację obozu jako wolontariusze oraz menedżerów z lokalnego środowiska biznesowego, którzy w duecie z menedżerami amerykańskimi są angażowani do programu jako tzw. Company Advisors.

Program 2020

Słowniczek pojęć

(Business Simulation) – studenci są podzieleni na zespoły firmowe i otrzymują różne stanowiska w firmie. Stanowiska te obejmują kluczowe obszary działalności firmy, takie jak marketing, finanse i produkcja. Zespoły zarządzają firmami, które produkują i sprzedają przenośne cyfrowe odtwarzacze multimedialne. Stoją przed różnymi wyzwaniami, aby podjąć decyzje niezbędne do prowadzenia działalności w ciągu najbliższych dwóch lat.

osoba będąca jednocześnie przedstawicielem jednej z firm i osobą prowadzącą całe GBW

przedstawiciele firm, którzy przez cały tydzień trwania warsztatów pełnią rolę mentorów uczestników Gdańsk Business Week

lider/-ka poszczególnej firmy/zespołu

ćwiczenie, w którym uczniowie muszą stworzyć przedmioty/maszyny ze śmieci. Pracują oni w zespołach, które zostały ocenione w określonych kategoriach. Zadanie uczy ich pracy zespołowej i rozwija ich kreatywność.

wolontariusze i wolontariuszki, osoby które przeżyły na Gdansk Business Week niejedno, i nikt nie wie lepiej co się tu dzieje niż oni 🙂

podręcznik z instrukcją krok po kroku. Każdy taki dostanie 🙂

zadanie dla uczestników dotyczące stworzenia Fanpage’a na Facebooku, który zdobędzie najwięcej polubień w ciągu 6 dni

Spotkanie prezentacyjne akcjonariuszy, jednym z głównych zadaniem jest stworzenie innowacyjnego produktu, który zostanie później zaprezentowany na Targach i zaprezentowany w taki sposób, aby inwestorzy (w których grali goście programu) chcieli go zainwestować i rozwijać

Prezentacje, których celem jest zachęcenie inwestorów do zainwestowania w produkt uczestników

Galeria

Filmy

Zobacz więcej filmów z Gdańsk Business Week: Gdańsk Business Week – YOUTUBE

Mówią o nas

 • Marcin Kowalski, współzałożyciel UXPin

  Udział w Gdańsk Business Week to nie tylko doskonała możliwość dla doświadczonych menagerów do dzielenia się swoją wiedzą, ale także okazja do lepszego poznania samego siebie i doskonalenia swoich umiejętności coachingowych. Jako mentor, sam skorzystałem z programu nie mniej, niż jego uczestnicy, a pasja, entuzjazm, ogromny potencjał drzemiący w młodzieży i mądrość, z jaką mówią o biznesie, są wprost niesamowite.

 • Marcin Kuczmarski, analityk biznesowy z Young Digital Planet

  Business Week umożliwia przekazywanie swojej wiedzy i doświadczeń, propagowanie zasad fair play w biznesie wśród młodych ludzi, którzy za jakiś czas sami założą firmy i na rynku biznesowym będą musieli się poruszać. Natomiast już samo doświadczenie atmosfery nieograniczonych możliwości panującej podczas Gdańsk Business Week działa pozytywnie na każdą osobę biorącą udział w programie. To jak ładowanie baterii w obszarze „mogę wszystko”, bo mam wiarę w powodzenie swoich działań i inni też we mnie wierzą.

 • Carey Doyle, nauczycielka z Vancouver, Washington USA

  Udział w programie w roli mentora jest bardzo budujący i satysfakcjonujący szczególnie w perspektywie wymiany doświadczeń z polskimi nauczycielami. Gdańsk stał się jednym z moich ulubionych miast a w przyszłości chciałabym żeby moja córka wzięła udział w Gdańsk Business Week, jako wolontariuszka wspierająca organizację programu.

 • Steve McGraw, prezes Foundation For Private Enterprise Education DBA, Washington Business Week

  To wyjątkowe i niepowtarzalne przedsięwzięcie. Młodzi ludzie przez tydzień zdobywają potężną dawkę wiedzy o najważniejszych elementach prowadzenia firmy. Wyjątkowo unikalną częścią Gdańsk Business Week jest uczestnictwo biznesmenów i studentów z USA. We współpracy z polskimi biznesmenami, pomagają oni i doradzają uczestnikom programu. Te doświadczenia pozwalają poznać ducha amerykańskiej przedsiębiorczości, otwartości i innowacyjności. Uczestnicy kończąc program są naładowani energią do działania i optymistycznie patrzą w przyszłość.

 • Mateusz Kurleto, CEO Neoteric

  @mkurleto

  GBW to program, który pozwala młodzieży poznać inną edukację. Zabawną, wspierającą kreatywność, uczącą pracy w grupie i praktycznego, przedsiębiorczego podejścia do życia, nauki i pracy. Doświadczenie bycia mentorem w programie dało mi, jako managerowi, ogromną wartość i łatwość w nawiązywaniu relacji z młodymi ludźmi, którzy już za chwilę będą budowali nasze firmy i społeczeństwo.

 • Shawn Mahoney, the Boeing Company

  Gdańsk Business Week to dla Company Advisors oraz Chair of The Week (kadry menedżerskiej prowadzającej zajęcia dla młodzieży) niezwykła okazja do opartego doświadczeniu uczenia się w środowisku doskonale zaprojektowanym do kształtowania umiejętności liderskich oraz rozwoju osobistego.